Egy nemrégiben adott interjúban Zsuffa Ákos szakmai képzések témakörében elmondta, hogy továbbra is a pénzügyi képzések a legnépszerűbbek, illetve minden olyan kékgalléros szakma, ami jól fizető munkát eredményez, tehát amire nagy igény van a munkaerőpiacon: ilyen a villanyszerelő, a gépész szakmák, és a CNC forgácsoló.

A digitális tananyagok kifejlesztése most folyik, az általános alapozó szakmai képzés állami szervek által fejlesztve történik (az NSZFA, IKK, KTI közreműködésével) EU támogatással. Ezek kifejlesztésében az állami szervek felkérésére tanácsot adnak, részt vesznek olyan magánkézben lévő ipari nagyvállalatok, mint pl. a Bosch Rexroth Kft. Kihívás az, hogy lépést tartsanak a formátumban is a technológiai változásokkal, mivel a hallgató fiatalok igénylik a fejlett technológiai szintet az oktatásban.

A KKV szektorban nehéz a helyzet, eddig a humán tőke fejlesztése elhanyagolt téma volt, inkább a K+F, telephely és eszköz fejlesztések voltak előtérben. Mostanra megfordult a helyzet a munkaerőpiacon, már a kékgallérosok fejlesztése és megtartása a fontos, a fehér galléros munkaerőből van túlkínálat.