Meglepő, de a kutatók szerint mégis igaz, hogy nem feltétlenül hasznos a szervezetünknek, ha éjjel többet alszunk. Természetesen az egészségünk megőrzéséhez nélkülözhetetlen a megfelelő mennyiségű alvás, azonban most egy új, indiai tanulmány arra is rámutat, hogy nemcsak az alvással töltött órák száma, hanem az alvás mennyisége is fontos. Ezért nem mindig hasznos, ha éjszaka többet alszunk.
A tudósok 452 alacsony jövedelmű munkavállalót vontak be a kutatásba, a kísérlet egy hónapot vett igénybe. A The Quarterly Journal of Economics tudományos folyóiratban publikált tanulmány megállapította, hogy azoknál a résztvevőknél, akik nagyon zavartan aludtak éjszaka, a délutáni alvás előnyösebb volt, mint az éjszakai alvás. A kutatáskor próbálkoztak az otthoni környezet javításával is, amellyel csaknem fél órával tudták megnövelni a munkavállalók alvási idejét. Azonban meglepetésükre a várt egészségügyi előnyök elmaradtak. E mellett a munkavállalók termelékenységére, döntéshozatalára és jólétére is hatással volt.

Legtöbb hozzászólás
Írások
Vékony méhnyálkahártya: természetes módszerek a hormonális egyensúly helyreállítására
Írások
A médiakommunikáció jelentősége a modern sportolói karrierben
Írások
Gyógynövények otthoni használata a családi egészségmegőrzésben
Írások
A matricázó operátorok szerepe a modern gyártási folyamatokban
Írások
Vendégmunkások szerepe a munkaerőhiány kezelésében Magyarországon
Írások
Ösztrogéndominancia kezelése és megelőzése természetes módszerekkel
Írások
Az operátori munkakörök szerepe és lehetőségei az ipari termelésben