A kérdés egyre inkább releváns, ugyanis a Föld népességének számottevő hányada városokban él, és előrejelzések szerint ez a tendencia a következő évtizedekben is folytatódni fog. Ezért számszerűen és arányait tekintve is egyre több ember érdeke, hogy a jövő városai élhetőek, tiszták és ’zöldek’ legyenek. 

A jövő városfejlesztőinek mindenekelőtt a fenntarthatóság kérdése kell, hogy prioritást élvezzen. Szerencsére ma már a hazai nagyvárosok példái is biztatóak. Vegyük csak például a főváros által meghatározott településfejlesztési stratégia, amely komolyan figyelembe veszi a fenntarthatóság kérdését. A fejlesztések ugyanis kiemelt figyelmet fordítanak a város zöldterületeinek növelésére, a városi közlekedés hatékonyságának javítására, a tiszta, élhetőbb városi környezet megteremtésére.

A biztató eredmények ellenére nem szabad hátradőlni, hiszen még nagyon sok a tennivaló. Az idő sajnos ellenünk dolgozik, a klímaváltozás ugyanis egyre riasztóbb méreteket ölt, és egyre inkább hatással van mindennapi életünkre, különösen a városlakókéra.