Földünk lakosságának mintegy fele ma már városokban él, amelynek szemmel látható bizonyítékai korunk óriási metropoliszai. De vajon mennyire fenntartható a városok ilyen mértékű „túlburjánzása? Ha felidézzük azt a tényt, hogy korunk klímaváltozásának egyik legnagyobb okozói a városok, akkor a válaszunk egyértelműen nem.
Hiszen nagyvárosaink többsége sem társadalmi, sem környezeti szempontból nem fenntartható, amely komoly kockázatot jelent bolygónk jövőjére nézve. Habár Magyarországon nincsenek a világ más tájaihoz hasonló óriásvárosok, azért a városi problémák kicsiben nálunk is jelentkeznek. Gondoljunk csak a főváros közlekedési, parkolási és légszennyezettségi problémáira. Ezen kérdések megoldása jelenti tehát a mai városfejlesztéssel foglalkozó szakemberek számára a legnagyobb kihívást.
A Városfejlesztés Zrt. arra törekszik, hogy segítse a hazai városok fejlődését fenntartható stratégiák kidolgozásával. Ebben a szervezet régóta jelentős szerepet vállal, amit számos sikeresen lezajlott fejlesztési projekt is igazol. A városok fejlődése, a városiasodás korunk egyik legmarkánsabb társadalmi kérdése, ezért nem is csoda, hogy ezzel a kérdéskörrel külön tudományág, az urbanisztika foglalkozik.
Legtöbb hozzászólás
Írások
Út a boldog időskorhoz: tippek és stratégiák a kiegyensúlyozott életért
Írások
A kompetenciamérő cégek szerepe a modern HR stratégiákban
Írások
A munkakeresők digitális eszköztára
Írások
A kékgalléros munkaerő kiválasztása: hatékony stratégiák és legjobb gyarkorlatok
Írások
Miért dönt egyre több munkavállaló a munkahelyváltás mellett?
Írások
Minden, amit tudnod kell a CBD olaj adagolásáról
Írások
A tanulási nehézségek átlépése: praktikus tanácsok diákoknak és szülőknek